Festiwal Potraw Tradycyjnych Nakielno 22.06.2013 START GODZINA 14:00

W sobotę 22 czerwca 2013 o godzinie 14:00 w Nakielnie odbędą się pokazy kulinarne i degustacje potraw organizowane przez Fundację Lider Wałecki oraz „Regaty o Puchar AKŻ’90″. Festiwal Potraw Tradycyjnych ma za zadanie poznanie produktów żywnościowych, potraw i napojów osadzonych głęboko w naszej tradycji i od lat wytwarzanych w domach, tymi samymi metodami i według tych samych receptur.


Festiwal skupia się na promowaniu tradycyjnej żywności wysokiej jakości charakterystycznej dla Polskiej wsi. W festiwalu uczestniczyć będą Koła Gospodyń Wiejskich z terenu powiatu wałeckiego, które posiadają doświadczenie w przeprowadzaniu i uczestniczeniu w tego rodzaju imprezach na skalę powiatu, województwa i kraju. Festiwal Potraw Tradycyjnych jest imprezą cykliczną, która organizowana jest 2 razy w roku. Głównym celem przedsięwzięcia jest znalezienie i zachowanie regionalnych specjałów, zanim odejdą w zapomnienie, wyparte przez „szybką” przemysłową żywność.

Uczestnicy festiwalu będą mieli możliwość degustacji tradycyjnych lokalnych przysmaków serwowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich. Podczas festiwalu przewidziano wiele atrakcji oraz konkursów, będzie to również doskonała okazja do ponownego spotkania się i wymiany doświadczeń.