Certyfikowana Szwecja

Konkurs „Zachodniopomorska Wieś Turystyczna”, organizowany jest przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego i Prezesa Zachodniopomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej. W roku 2010 odbyła się pierwsza edycja. Celem konkursu jest promocja zachodniopomorskiej wsi, jako miejsca wypoczynku, a także motywacja jednostek turystycznych i agroturystycznych, zwłaszcza tych małych, do podnoszenia standardu usług i zakresu swojej oferty.

Laureaci nagradzani są certyfikatem „Zachodniopomorska Wieś Turystyczna”, który ma charakter honorowy i prestiżowy. Przy przyznawaniu Certyfikatu ocenie podlega lokalna oferta turystyczna oraz dostęp do informacji turystycznej, w szczególności o bazie noclegowej i gastronomicznej, obiektach i usługach turystycznych na terenie wsi i w najbliższej okolicy, bazie komunikacyjnej, punktach informacji i sprzedaży pamiątek.

Laureatami tegorocznego konkursu zostały sołectwa: Siemczyno (gmina Czaplinek), Stare Drawsko (gmina Czaplinek) oraz nasza Szwecja.

W ubiegły piątek zostały wręczone certyfikaty. Dla sołectwa Szwecja certyfikat odebrała Pani sołtys Jadwiga Naranowicz wraz z panią Agnieszką Cybulską – serdecznie gratulujemy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *