XXV Barzkowickie Targi Rolne Agro Pomerania 2012

W dniach 7-9 września 2012 r. w Barzkowicach, pod patronatem Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego odbyły się jubileuszowe XXV Barzkowickie Targi Rolne „Agro Pomerania 2012” – największa impreza o charakterze rolniczym w naszym regonie.

Stowarzyszenie „Lider Wałecki” reprezentowały Koła Gospodyń Wiejskich z Górnicy, Strączna, „Golczanki” z Golc, Wałcza Drugiego oraz Rudek, które serwowały swoje wyroby.

Podczas targów zaprezentowana została bogata oferta handlowa producentów maszyn i sprzętu rolniczego, firm oferujących nowe i nowoczesne środki do produkcji rolnej, firm przetwórstwa rolno-przemysłowego oraz sektora budowlanego. Jednocześnie na swoich stoiskach przedstawiciele banków, agend rządowych, jednostek samorządowych, towarzystw ubezpieczeniowych, a także doradcy rolni udzielali porad eksperckich.

W ramach targów odbyło się Święto Plonów, które podobnie jak w latach ubiegłych, również w tym roku otrzymały decyzją Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego charakter Dożynek Wojewódzkich. W niedzielę rozstrzygnięty został konkurs rolniczy. W konkursie na Bezpieczne Gospodarstwo Rolne pierwsze miejsce zajął Krzysztof Skubiszyński z Gminy Brzeżno. Laureatami Agroligii 2012 została firma Eko- Energia Grzmiąca i Jacek Bródka z Załomia (Powiat Wałecki). Konkurs Zielone Lato wygrali Franciszek Wolarek gm. Bierzwnik oraz Grażyna Kugiel z Gminy Mirosławiec.

Barzkowickie targi są największym wydarzeniem w regionie zachodniopomorskim skierowanym do rolników, mieszkańców obszarów wiejskich, właścicieli gospodarstw agroturystycznych, artystów, rzemieślników, wytwórców produktów lokalnych i regionalnych oraz organizacji i instytucji zajmujących się rozwojem obszarów wiejskich.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *