WYJAZD PO „DOBRE PRAKTYKI”- SPÓŁDZIELNIE SOCJALNE

W dniach 11.08-12.08.2012r. grupa 40 osób, które uczestniczą w projekcie realizowanym przez Stowarzyszenie „Lider Wałecki” pn. Szkolenie „Jak założyć spółdzielnię socjalną” współfinansowanym przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego brało udział w wyjeździe po „dobre praktyki” do Spółdzielni Socjalnych w Rzepnowie i Brzesku, które znajdują się na terenie Lokalnej Grupy Działania Ziemia Pyrzycka. Celem wyjazdu było spotkanie z lokalnymi podmiotami, które działają w formie spółdzielni socjalnych i podzielą się doświadczeniami w zakresie tworzenia i działania spółdzielni oraz korzyści z tego płynących.

Pierwszego dnia podczas wizyty we Spółdzielni Socjalnej „Pod Kasztanami” w Rzepnowie uczestnicy mieli okazję spotkać się z Burmistrzem Pyrzyc Panem Jerzym Markiem Olech oraz Ministrem Zdrowia Panem Bartoszem Arłukowiczem. Atrakcją podczas kolacji w wyżej wymienionej spółdzielni był koncert zespołu „Pyrzyczanka”.

Drugiego dnia uczestnicy wycieczki odwiedzili miejscowość Brzesko. Na początku wizyty w Brzesku uczestniczyli we Mszy Świętej, która odprawiona była w Sanktuarium Maryjnym a następnie odwiedzili Spółdzielnię Socjalną „Brzoza”.

Członkowie spółdzielni socjalnych uświadomili uczestnikom wizyty, że praca w spółdzielni wcale nie jest łatwa wymaga cierpliwości i zaangażowania od świtu do nocy, ale jak uważają ,,Praca jest na korzyść rodziny, a nie kosztem rodziny”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *