Tym razem w Kłębowcu

23 czerwca 2012 w pięknej scenerii ruin zabytkowego pałacu Golców i parku w Kłębowcu odbył się Integracyjny Festiwal Smaków.

I tym razem Koła Gospodyń stanęły na wysokości zadania, wszystkie potrawy były pyszne, a chętnych do ich spróbowania było wielu.  Festiwale Smaków to cykliczna impreza odbywająca się ona na terenie gminy Wałcz dwa razy w roku- ten był już dziewiąty. Każde koło przygotowało stół zastawiony produktami i potrawami lokalnymi i tradycyjnymi ze swojego rejonu, przygotowywane według ściśle strzeżonych receptur. W trakcie festiwalu, można było spróbować potraw przygotowanych przez 23 Koła Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Wałcz, Mirosławiec i Człopa. W festiwalu uczestniczyli zaproszeni goście min.burmistrzowie i wójtowie wymienionych Gmin, zaprzyjaźnione grupy z Czech  i Niemiec,  LGD Czarnkowsko-Trzcianecka. Konsumpcję umilały występy gminnego zespołu ,,Rezonans GW”, finalistów II edycji ,,Talenciaków”. Oprócz degustacji miały miejsce konkursy i zabawy dla kół gospodyń i dzieci.  OSP  z terenu gminy Wałcz  pod przewodnictwem Jana Kaczanowicza przygotowały pokaz pierwszej pomocy polegający na wyjęciu poszkodowanego z zakleszczonego samochodu i reanimowanie go. Ciekawostką była również instalacja zorganizowana przez bractwo ,,Rycerzy Bezimiennych”, którzy pokazali w jaki sposób pieczono podpłomyki, bawiono się i walczono. Kulminacyjnym punktem programu był konkurs na najsmaczniejsza potrawę, tym razem wygrało KGW w Karsiborze, drugie miejsce zdobyły panie z KGW Rudki, trzecie KGW Gostomia. Były również dwa wyróżnienia dla KGW Witankowo oraz dla KGW Hanki. Wszystkie koła otrzymały na zakończenie Festiwalu pamiątkowe grawertony.

Fundacja „Lider Wałecki” środki na realizację tego przedsięwzięcia uzyskała w ramach realizacji działania 413”Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” objętego PROW na lata 2007-2013

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *