ZAJĘCIA W WIELKOPOLSKIM PARKU NARODOWYM I MUZEUM PRACOWNI LITERACKIEJ ARKADEGO FIEDLERA

W dniu 12 maja  uczniowie Szkoły Podstawowej w Różewie uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych, które odbyły się w Wielkopolskim Parku Narodowym i Muzeum Pracowni Literackiej Arkadego Fiedlera. Zajęcia odbyły się w ramach realizacji projektu „Szkoła Kluczowych Kompetencji” współfinansowanego ze środków UE w ramach EFS.

Zajęcia prowadzone przez pracowników Wielkopolskiego Parku Narodowego były bardzo atrakcyjne. Rozpoczęliśmy je od prezentacji multimedialnej poświęconej Parkom Narodowym, podczas której okazało się, że nasi uczniowie mają dużą wiedzę na ten temat.

Kolejnym punktem programu było pokonanie ścieżki edukacyjnej, na której kilku odważnych uczniów bosymi stopami rozpoznawało podłoże (było dość chłodno). Nauczyliśmy się odróżniać dąb szypułkowy od bezszypułkowego, chodziliśmy tropem lisa i sarny, skakaliśmy jak żaba, zając i sarna mierząc długość skoku, wdrapywaliśmy się na drzewa jak wiewiórki i pokonywaliśmy drogę wykorzystując echolokację jak nietoperze.

Jednak zajęcia w Muzeum Wielkopolskiego Parku Narodowego były najbardziej atrakcyjne. Każdy uczeń miał do dyspozycji kartę pracy, która należało wypełnić wykorzystując bardzo bogatą i nowoczesną ekspozycję Muzeum.

Bardzo ciekawe było także Muzeum Arkadego Fiedlera. Ten wielki podróżnik zgromadził wiele niespotykanych pamiątek z podróży po całym świecie. Wszystkim uczestnikom wycieczki najbardziej podobała się replika Santa Marii – okrętu Krzysztofa Kolumba, na którym dopłynął do Ameryki. Czuliśmy jednak wspólny zawód patrząc na nią w skali 1:1 – była bardzo mała w porównaniu z dzisiejszymi statkami.

Nasz wspólny pobyt na wycieczce zakończył pobyt w MacDonaldzie i zadanie na e-learningu związane z obliczaniem kalorii zawartych w zestawie.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *