16 styczeń 2012r. Pierwszy dzień pobytu grupy z Finlandii na terenie Województwa Zachodniopomorskiego

Pierwszy dzień spotkania z przedstawicielami Sieci Obszarów Wiejskich Finlandii rozpoczęliśmy od obiadu, w którym uczestniczyli Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Pan Andrzej Jakubowski, Dyrektor Wydziału PROW Pan Arkadiusz Żych oraz przedstawiciele Zachodniopomorskiej Sieci Lider. Po obiedzie udaliśmy się do Barlinka do Lokalnej Grupy Działania Lider Pojezierza, gdzie przywitał nas Burmistrz Barlinka Pan Zygmunt Siarkiewicz. Burmistrz opowiadał o projektach, które są realizowane podkreślając przy tym, że Barlinek jest Europejską stolicą nordic walking. Jednym z obiektów, o którym wspomniał pan burmistrz jest Europejskie Centrum Spotkań w Barlinku, które jest efektem realizacji projektu „Europejskie Miejsce Spotkań Prenzlau- Uckerwelle oraz Europejskie Centrum Spotkań Barlinek”  finansowane ze środków unijnych.

Podczas wizyty mieliśmy okazję zobaczyć wystawę prac tutejszych artystów, była to ceramika i obrazy. Do atrakcji spotkania w Barlinku należała również wizyta w Domu Kultury, podczas której mieliśmy okazję uczestniczyć w nauce reprezentacyjnego polskiego tańca narodowego, jakim jest polonez… podczas nauki, którego grupa radziła sobie wspaniale.

Po zakończonych tańcach podzieleni zostaliśmy na 3 grupy warsztatowe, do których zaliczały się: grupa teatralna, grupa grająca w szachy oraz grupa ceramiczna- lepiąca figury z gliny. Warsztaty były bardzo ciekawe szkoda, że ze względu na ograniczenie czasowe nie mogliśmy uczestniczyć w zajęciach w każdej z grup. Dzień zakończyliśmy kolacją.