08-11.09.2011 obóz szkoleniowy

W dniach 08-11.09.2011r. W Bornem Sulinowie odbył się OBÓZ SZKOLENIOWY DLA MŁODZIEŻOWYCH OCHOTNICZYCH STRAŻY POŻARNYCH Z POLSKI I NIEMIEC. W obozie wzięli  udział druhny i druhowie z terenu Gminy Wałcz i zaprzyjaźnionej Gminy Pinnow z Niemiec.

Podczas obozu młodzież była szkolona pod okiem wykwalifikowanej kadry Zawodowej Straży Pożarnej z zakresu ochrony przeciwpożarowej oraz  pomocy medycznej.

Szkolenie odbywało się na terenie Wojewódzkiego Ośrodka Szkolenia Zawodowej Straży Pożarnej w Bornem Sulinowie, gdzie młodzi strażacy pogłębiali swoją  wiedzę na zajęciach  związanych z udzielaniem pierwszej pomocy, gdzie zaopatrywali rany, złamania zwichnięcia oraz tamowali  krwotoki. Szkolenie z zakresu p-poż obejmowało ćwiczenia polegające na rozwijaniu i zwijaniu odcinków węży oraz łączenie ich sprzętem gaśniczym. Wiele gier i zabaw związanych było z tematyką pożarnictwa co pozwoliło młodym strażakom bardziej pogłębić swoją wiedzę oraz zainteresowania związane ze strażą pożarną.

Organizatorzy  obozu z jak największą starannością i zaangażowaniem dbali o to, aby młodzi strażacy mieli jak najwięcej satysfakcji i przyjemności podczas pobytu na obozie. Wiele przygotowanych zajęć oraz atrakcji pozwoliło młodzieży polskiej jak i niemieckiej na przełamanie bariery językowej i zawiązanie znajomości z nadzieją na dalsze lata.

Niezapomnianym momentem będzie udział w mini zawodach strażackich, w których mieszane grupy rywalizowały ze sobą w konkurencjach sportowo- pożarniczych. Wszyscy uczestnicy otrzymali certyfikaty potwierdzające udział w obozie jak również pamiątkowe dyplomy i podarunki.

Obóz był dofinansowany przez ( PNWM)  Polsko- Niemiecką Współpracę Młodzieży .

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *