Zapraszamy na spotkanie z Robertem Kraszczukiem autorem książki „Ziemia Zapomniana”

Bractwo Rycerzy Bezimiennych i Regionalne Towarzystwo Historyczne Ziemi Wałeckiej

ma zaszczyt zaprosić na spotkanie z Robertem Kraszczukiem autorem książki „Ziemia Zapomniana”- Przewodnik po Ziemi Wałeckiej i okolicach na podstawie znalezisk od neolitu po średniowiecze.

W dniu 21 września 2011r. w Wałeckim Centrum Kultury o godzinie 17:00.

 

Książka Roberta Kraszczuka zrobiła na mnie wrażenie, powiem nawet, że wywołała rumieniec zawstydzenia, którym sprawiedliwie obdzielam kolegów archeologów.    Nikt do tej pory nie pokusił się o tak gruntowne podsumowanie wiedzy o pradziejach i średniowieczu powiatu wałeckiego. Należy sobie przy tym uzmysłowić, że mamy do czynienia z Amatorem archeologii! Piszę słowo „amator” z dużej litery, by oddać szacunek pracy, godnej profesjonalisty. prof. dr hab. Andrzej Kokowski

W książce znajdziemy wiadomości o dawnych grodach, osadach, kręgach kamiennych, kurhanach, o miejscach zwykłych i niezwykłych, o skarbach i znaleziskach od neolitu aż po średniowiecze.

Ziemia Wałecka to region barwny, posiadający wiele skarbów dla tych, którzy zechcą po niej stąpać w poszukiwaniu historii. Rozpościera się wśród lasów i borów, jezior i stawów, pól i falistych równin, w różnorakim tonie pagórków, dolin, kotlin i jarów przecinanych przez plątaninę potoków, rzeczek i strumyków. Wszystko to tworzy przepiękny i urozmaicony krajobraz tego regionu.

Przewodnik jest zarazem doskonałym zaproszeniem do kajakowych spływów, pieszych  i rowerowych wycieczek śladami grodzisk i dawnych dziejów Ziemi Wałeckiej.

Robert Kraszczuk