Festiwal Potraw Tradycyjnych- Chwiram

Podczas tegorocznego festiwalu potraw tradycyjnych  zorganizowanego w Chwiramie, jurorzy mili nie lada zadanie, aby wyłonić spośród 20-tu potraw te które były najsmaczniejsze, a pewnie wszystkie były równie smaczne. Próbowali, smakowali i miejsca przyznali:

I miejsce w konkursie na „najsmaczniejszą potrawę” zajęło KGW z Dzikowa za kabaczka faszerowanego mięsem w sosie koperkowo-kurkowym, II – KGW „Sąsiadki” ze Zdbic za kulebiaka z pstrągiem i kurkami, a III – KGW Lubno za faszerowaną karkówkę. Wyróżnienie i uznanie jurorów zdobyła „kiszka szwedzka”  przygotowana przez – KGW Szwecja.

Na stoiskach Kół nie zabrakło pierogów, pasztetów, pieczeni, gulaszy, sałatek i przepysznych ciast, które można było skosztować podczas festiwalu. Wszystkie KGW (a było ich 20-cia) prześcigały się w pomysłach na dekoracje swoich stoisk, a ich przedstawicielki i przedstawiciele brali czynny udział w konkursach.

Goście, mieszkańcy i przyjezdni dopisali mimo pogody, która była trochę kapryśna, odwiedził nas  Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego pan Andrzej Jakubowski wraz z małżonką, pracownik Urzędu Marszałkowskiego pan Kołodziejczak oraz Starosta Powiatu Wałeckiego – Bogdan Wankiewicz, jak również członkowie zarządu i rady Stowarzyszenia.

Pracownicy Stowarzyszenia prowadzili podczas imprezy konsultacje dotyczące projektów z PROW.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *