Talenciaków Wielki Finał !!!!

Pomysł zorganizowania konkursu Talenciaki okazał się strzałem w dziesiątkę. Idea była prosta szukamy najlepszych z najlepszych, ludzi którzy mają coś do pokazania i się tego nie wstydzą, ludzi, którzy mają pomysł na siebie i chcą go zaprezentować. Od lutego w czterech gminach objętych zasięgiem działania Stowarzyszenia „Lider Wałecki” rozpoczęły się eliminacje. Bez kozery dodam, że przystąpiło do nich blisko 100 osób, które rywalizowały ze sobą o przepustkę do półfinałów. W każdym miejscu, gdzie się odbywały eliminacje były one wydarzeniem kulturalnym. Zdolni, pewni siebie  i swojego talentu ludzie występowali na małych gminnych scenach i nie poziom artystów był najważniejszy ale to, że oni są tutejsi, że są nasi, że ich znamy. Pięcioosobowe jury miało trudne zadanie. Z tej grupy wybrać tylko 24 osoby, które wystąpią w Mirosławcu podczas półfinałów.

Rywalizacja nabierała tempa, napięcie rosło a finałowa dziesiątka, która zawalczyła o najwyższą nagrodę (czyli 600 zł), to: Moribayassa, Klaudia Rubak, Natalia Rybak, Damian Kamiński, Patryk Jęckowski – TPD Beatbox , Tomasz Dżalok, Zespół- CDA,  Martynka Stefaniak,  Jan Pawlik,  Amanda Szeremeta. Na finałowe rozstrzygnięcie obok głosów jurorów złożyło się głosowanie internetowe i zgromadzonej w Szwecji publiczności. Bezkonkurencyjny okazał się Damian Kamiński (Gmina Człopa), który brawurowo wykonał piosenkę zespołu Magma Zamiast gwiazd, drugie miejsce przypadło w udziale Patrykowi Jęckowskiemu (Gmina Mirosławiec),  trzecie miejsce zajęła przeurocza i sympatyczna Martynka Stefaniak (Gmina Mirosławiec), która przypomniała wszystkim utwór Natalii Kukulskiej Bal moich lalek. Finalistów nagrodzono nie tylko gromkimi brawami ale i finansowo. Uczestnicy zarekwirowali czek na łączną sumę 2000 zł.

Kolejny raz wieś udowodniła, że fajna jest, tylko trzeba chcieć dojrzeć jej piękno i ukryte talenty. Ciekawe ile z nich jeszcze się nie ujawniło.

 

 

Co widziałam opisałam:

Agnieszka Cybulska

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *