Talenciaki – Gmina Wałcz

W sobotę 26 lutego odbyły się wreszcie eliminacje do półfinału ,,Talenciaków” w naszej gminie, gminie Wałcz. Konkurs prowadziłyśmy wspólnie z Agnieszką C. Miał to robić wprawdzie Szymon Hołownia, ale Aga przebiła go swoją gadką. Zgłoszeń mieliśmy 38, razem przeszło 40 uczestników. Było miło, każdy z uczestników zaprezentował się jak tylko najlepiej potrafił. Jury w składzie: Aleksandra Olejnik, nasz ekspert muzyczny, aktualnie wokalistka w zespole  ,,Kachy”, swoją osobowością mogła pobić takiego prezentera jak Kuba Wojewódzki, uwierzcie mi …, Beata Mędrek, główny filar ,,Lidera”- prywatnie ekspert od zajączków z siana…, Lucyna Niespodziana, ekspert ze strony gminy Wałcz, podobno pasjonuje sie szydełkowaniem, ale promocja gminy tak ją absorbuje, że nie ma na to czasu…. Elżbieta Adamowska, ekspert plastyczny.   A talenty, mieliśmy przeróżne, od wokalistów, tancerzy, plastyków, aż po taniec brzucha, i to w wykonaniu mężczyzny!!!, no wprawdzie to był bardzo, bardzo młody chłopak, ale co on robił ze swoim brzuchem… Niestety, według regulaminu z terenu każdej gminy przechodzi do półfinałów tylko 6 uczestników. U nas do półfinału ,,Talenciaków” przeszli:

Kamila Pajurek – artystyczne malowanie na porcelanie – przepięknie….też chcę taką filiżankę……                                                                                                   

Weronika Wojtanek – taniec  towarzyski cha – cha,                          

Zespół  bębniarski ,,Moribayassa” – najbardziej afrykańskie rytmy w gminie Wałcz, w składzie: Mateusz Lasoń, Ilonka Grabowska, Patryk Żurek, Weronika Rosiak, Iza Łazuka, Agatka Krysińska, Marysia Freyer – z tego co zdradził Mateusz te rytmy może zatańczyć kobieta tylko raz, kiedy…..a co ja wam tu będę tajemnice afrykańskie zdradzać?!                                                                                                             

Michał Heleński za piękny utwór instrumentalny na organach,

Amanda Szeremet – za piosenkę ,,Rękawiczki” J. Zagdańskiej – cudnie śpiewa,                                                                                                

Jan Pawlik - za utwór instrumentalny na akordeonie z repertuaru ,,Mazowsza”: ,,Cyt, cyt”.

Wszyscy uczestnicy dostali dyplomy i pamiątkowe kubeczki z logo ,,Talenciaków” i ,,Lidera Wałeckiego” – jedyne takie 50 sztuk, kubeczki rozdawał Prezes ,,Lidera Wałeckiego” J. Bartczak, który dzielnie uczestniczył w imprezie do końca. Brawo! Wszyscy byli zadowoleni z kubeczków, śliczne te kubeczki, my też chcemy mieć takie śliczne kubeczki…

Strasznie pomocne okazały się stażystki  z biura ,,Lidera”: Kasia i Kamila, które czuwały nad stroną organizacyjną imprezy. Serdeczne podziękowania dla Koła Gospodyń Wiejskich w Rudkach za przepyszne ciasta, pączusie i bigos- dziękujemy dziewczyny!

Ps. Kawę też mają niezłą…sprawdziłam, można pić.  :)

Aldona

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *