Warsztaty „Łączą nas kulinaria regionu”

W dniach 28-29.01.2011r. w Ostrowcu odbyły się warsztaty stanowiące element projektu ,,Łączą nas kulinaria regionu” realizowanego w ramach działania 7.3 Inicjatywy lokalne na rzecz aktywnej integracji przez Fundację Lider Wałecki, współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Celem warsztatów było zdefiniowanie mechanizmu rejestracji i certyfikacji produktów, wskazanie prawnych regulacji wynikających z wprowadzenia na rynek wyrobów określanych potocznie jako produkty lokalne czy tradycyjne, opracowanie dokumentu zawierającego procedurę rejestracji produktu lokalnego

Warsztaty prowadzone były przez Panią Agnieszkę Kołodziej, pracownika Wydziału Rolnictwa i Ochrony Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego w Szczecinie oraz Pana Waldemara Kopczyńskiego, pracownika Muzeum Narodowego w Szczecinie.

Koordynator projektu Pani Joanna Rychlik – Łukasiewicz poprowadziła na koniec spotkania warsztaty na temat równości szans kobiet i mężczyzn.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *